Пътуването към Пловдив се превърна в истинско изпитание за стотици шофьори, които се оказаха заложници на обстоятелствата. Вместо бързо придвижване, магистрала „Тракия“ се трансформира в безкраен поток от неподвижни автомобили.
Причината за този транспортен колапс са текущите ремонтни дейности по пътната артерия. Въпреки необходимостта от поддръжка, резултатът за пътуващите в момента е пълно блокиране на трафика.
Критичната ситуация се концентрира в района между Вакарел и Ихтиман. Именно там се образува най-тежката тапа, която кара автомобилистите да прекарват часове на едно и също място.
Според данни от очевидци, опашката от коли е достигнала дължина от над 10 километра. Пътят буквално е спрял, превръщайки се в импровизиран паркинг под открито небе.
Информацията за транспортния хаос се разпространи бързо в социалните мрежи, където разочарани потребители споделят своите преживявания, предупреждавайки останалите пътуващи за сериозните затруднения.
