Невероятен и стряскащ инцидент разтърси центъра на София, след като 22-годишен мъж се опитва да отвлече автомобил, в който се намира петгодишно дете. Ситуацията е достигнала до критична точка, когато крадецът се опитва да избяга с кола, принадлежаща на служител на МВР.
Преди да бъде задържан, нападателят е предизвикал истински хаос, преследван през алеите на Борисовата градина. Драмата завършва с ареста на извършителя, който е действал безпощадно, игнорирайки присъствието на малкото дете в превозното средство.
След проверка на документите стана ясно, че зад този безумен акт стои човек с тежко криминално минало. Задържаният е рецидивист, който вече е пребивавал в затвора, като последната му присъда е за сексуално посегателство.
Подробностите около случая бяха разкрити по време на официален брифинг. Комисар Стефан Попов от Първо РУ и представител на Софийска районна прокуратура Александра Стефанова потвърдиха идентичността на извършителя и обстоятелствата около неговото задържане.
