Три десетилетия след трагичния край в Париж, светът все още е обсебен от митовете около принцеса Даяна. Но докато медиите продължават да спекулират, нейният по-малък брат, Чарлз Спенсър, решава да постави точка на много от тези разкази.
В предстоящата си книга „Лебедова песен: Сестра ми Даяна“, Спенсър обещава да разкрие истинския облик на сестра си. Авторът ще сподели своите лични спомени, като отделно внимание ще посвети на най-тежката част – последната седмица от живота на принцесата.
Решението на 62-годишния Спенсър да напише книгата е продиктувано от желанието му да спре потока от неточности и измислици, които с времето са се превърнали в общеприети факти. Той е уморен от постоянните молби за интервюта и предпочита веднъж за винаги да остави своите мисли в писмена форма, вместо да се опитва да коригира чужди интерпретации.

За Спенсър е важно Даяна да не бъде възприемана просто като „светица“ или идеализирана фигура. Той си спомня за нея като за жена с невероятно състрадание и стил, но и за нейното специфично, пакостливо чувство за хумор, което я е правело истински жива и автентична.
Тези размисли са ехо от емоционалната реч, която той произнесе в Уестминстърското абатство през 1997 г. Тогава, пред погледа на милиарди хора, той призова да се помни същността на Даяна, а не само нейният статус, подчертавайки нейните уникални човешки качества.
Новата книга ще бъде представена на англоезичния пазар на 22 септември чрез издателството Penguin Michael Joseph, предлагайки нов, интимен прочит на живота на една от най-загадъчните жени на нашето време.
