• ср. авг. 26th, 2026

30 хиляди евро под покрива: Скандалът с подкупа в Несебър и Поморие

Bychaspic

юли 1, 2026
30 хиляди евро под покрива: скандалът с подкупа в несебър и поморие

Неочаквана находка разтърси спокойствието в Несебър и Поморие. При претърсване на дома на ръководителя на местното ВиК дружество, правоприлагащите органи откриха скрити 30 000 евро в брой, което добави нова dimensión към вече скандалното дело.

Случаят започна след сигнал за опит за корупция, при който шефът на водоснабдяването е заподозрян, че е поискал сума от 8 000 евро като подкуп. Този акт на алчност доведе до неговото незабавно задържане и последващите претърсвания.

Поразителната разлика между поисканата сума и откритите в дома му пари хвърля сериозна сянка върху цялостното управление на дружеството. Откритият кеш повдига въпроси за мащабите на евентуалните злоупотреби в администрацията на региона.

В момента срещу задържания функционер се повдигат официални обвинения. Очаква се съдебният процес да разбере повече за произхода на средствата и дали те са резултат от системни корупционни схеми.