• нд. май 31st, 2026

По-голям от Елвис? Тръмп планира политическо шоу вместо празник на независимостта

Bychaspic

май 31, 2026
по-голям от елвис? тръмп планира политическо шоу вместо празник на независимостта

Вместо традиционните музикални празненства по повод 250-годишнината на САЩ, Вашингтон може да се превърне в сцената за мащабен политически митинг. Доналд Тръмп обмисля радикална промяна в програмата за 4 юли, като планира да замени концертите със собствено събитие.

Тази идея се ражда в атмосфера на раздор, след като редица изпълнители категорично отказаха да се появят на сцената поради политически разногласия. Вместо да търси компромис, бившият президент решава да поеме контрола над шоуто.

В своите социални мрежи, конкретно в „Трут Соушъл“, Тръмп не крие увереността си. Той дори се осмиля да се сравни с Краля на рокенрола – Елвис Пресли, твърдейки, че неговата способност да привлича тълпи надминава дори славата на легендата в най-добрите му години.

Така националният празник на независимостта рискува да се трансформира от културно събитие в политическа демонстрация на сила. Тръмп залага на собствената си харизма, за да запълни празнотата, оставена от музикантите.