• ср. авг. 26th, 2026

Шок от фашизъм и садизъм: Как Румен Радев вижда трагедията в Пловдив

Bychaspic

авг. 12, 2026
шок от фашизъм и садизъм: как румен радев вижда трагедията в пловдив

Бруталното убийство на Георги Кузев в Пловдив остави обществото в състояние на истински шок. Престъплението, извършено с неописуем садизъм, разкри тъмната страна на група младежи, които се самонаричат „ловци на педофили“, но чиито действия са далеч от всяко понятие за справедливост.

Най-тревожният детайл в цялата история е откриването на нацистки знамена и символи, свързани с групата. Тези изображения, разпространени в социалните мрежи, разкриват идеологическия профил на извършителите и създават парадоксална ситуация, в която насилието се маскира като борба за морал.

Премиерът Румен Радев подчерта, че до момента институциите са реагирали адекватно. Според него МВР и съдебната система са се справили с работата си по разследването и задържането на виновните за този ужасяващ акт.

В същото време държавният глава изрази сериозно недоволство от начина, по който престъплението се използва в политическите дебати. Радев определи опитите за политическа експлоатация на трагедията като шокиращи, призовавайки за повече сериозност пред лицето на жестокото убийство.