• нд. май 17th, 2026

МВР с позиция по случая „Петрохан“: Още първите дни са проведени разговори с родителя на едно от издирваните лица

Bychaspic

фев. 6, 2026

Министерството на вътрешните работи излезе с официална позиция относно разследването около събитията в хижа „Петрохан“ и по-конкретно относно 15-годишния младеж, който се издирва в момента, съобщават от „Фокус“.

Ето и официалното становище на Вътрешното министерство по случая:

„Във връзка с множество запитвания на медии пресцентърът на МВР информира, че още в първите дни на разследването по случая „Петрохан“ полицейски служители са провели беседа с родителя на едно от лицата, своевременно обявени за издирване. В този смисъл, направените по-рано днес изявления в ефира на национални телевизии по същество не са нова информация за служителите на МВР, заети с разследването на случилото се в района на хижа „Петрохан“.

Компетентните структури на МВР продължават интензивната си работа по случая и по всички възможни версии. Продължава и активното издирване на лицата, съпричастни към дейността на неправителствената организация, стопанисвала хижа „Петрохан“.

МВР призовава всички близки, роднини и приятели на издирваните лица да предоставят допълнителна информация за тях, ако разполагат с такава.“

По-рано днес в ефира на Нова телевизия бащата на изчезналия младеж заяви, че е виждал сина си последно на 29 януари.

Източник fakti.bg.