• нд. май 17th, 2026

Министър Адемов и ръководството на МВР ще се срещнат в Хасково за борба с натиска върху избиратели

Bychaspic

апр. 8, 2026

Служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов ще посети Хасково в изпълнение на приоритета си да не се допуска използването на инструментите на социалната система за влияние върху избирателните права на гражданите. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на труда и социалната политика (МТСП)., цитирани от БТА.

В Хасково министър Адемов ще се срещне с политическото и професионално ръководство на МВР – служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и и.д. главен секретар на ведомството Георги Кандев.

Срещата е предвидена за 14:30 часа на ул. „Бузлуджа” № 71 в града, информираха още от МТСП.

На посещение във Варна преди дни министър Адемов съобщи, че всеки ден в социалното министерство постъпват сигнали за нарушения. Той уточни, че всички сигнали се предават на Министерството на вътрешните работи, а ако има данни за престъпление – и на прокуратурата.

Източник fakti.bg.