• нд. май 17th, 2026

Томас Тухел: Усещането да играеш с Андора е като да дъвчеш дъвка

Bychaspic

сеп. 6, 2025

Селекционерът на Англия Томас Тухел сравни предизвикателството да пречупиш отбор като Андора с „дъвченето на дъвка“ и иска от своите възпитаници да покажат „повече ентусиазъм“ отколкото в предишния двубой между двата състава през юни.

Тази вечер от 19 часа „Трите лъва“ се изправят срещу футболното джудже – 174-о в ранглистата на ФИФА, на „Вила Парк“ в Бирмингам, преди трудното гостуване на Сърбия във вторник.

„Не ми хареса победата ни с 1:0 през юни, до известна степен и аз имам вина за това, че не играхме по-сериозно и бързо. Улеснихме Андора в това да намалят темпото на игра. Усещането да пречупиш подобен нисък блок е подобно на това да дъвчеш дъвка, но като цяло трябва да играем с повече енергия и ентусиазъм. Сигурен съм, че ще бъде така на „Вила Парк““, коментира Тухел.

Англичаните са първи в група К на световните квалификации в зона Европа с пълен актив от 9 точки, като до момента не са допуснали и гол във вратата си.

Източник fakti.bg.